Het Oldenzaalse team van Vooruitzicht. (Tekst/foto: Martin Meijerink)
Het Oldenzaalse team van Vooruitzicht. (Tekst/foto: Martin Meijerink) Foto: Picasa

Klootschietronde KV Java succesvol

Sport

De Klootschietvereniging Java en haar leden uit het dorp Losser houden een mooie traditie in stand. Afgelopen zondag hielden ze opnieuw de vijfjaarlijkse Ronde van Java.

LOSSER - De klootschietvereniging Java, opgericht in 1939, vierde dit jaar het 85-jarig bestaan. Het begon allemaal in de vooroorlogse jaren, toen een groep vrienden besloot om een oude bestaande traditie nieuw leven in te blazen. Klootschieten, waarbij de deelnemers een houten bal (de ‘kloot’) zo ver mogelijk over een parcours moesten werpen. Het is de oudste Nederlandse buitensport, die toch jong én springlevend is. Zeker gelet op de aanwas van talentvolle jeugdige klootschieters, zo benadrukt Gerard Snippert, secretaris van KV Java.

Mooi gebied

Het clubhuis van KV Java is gelegen aan de Snippertweg en sluit direct aan op Het Snippert, het natuurgebied dat gelegen is tussen de natuurgebieden Haagse Bos en Boerskotten en direct aansluit op de provinciale weg 734 van Oldenzaal naar Losser. Het gebied heeft een oppervlakte van 74 ha en bestaat uit gemengd bos, heide en weiden en akkers. Zondagmorgen; 09.30 uur in het clubgebouw. Ruim 42 teams hebben zich aangemeld; 150 gepassioneerde klootschieters (dames en heren) komen bijeen om de eer van hun stad of dorp hoog te houden. De velden zijn groen gekleurd maar nat. De zon staat hoog aan de hemel. Een bijzondere zondagmorgen 14 juli, de kloten worden gewogen, de strategieën worden besproken en de rivaliteit tussen de teams aangewakkerd. Klootschieters zijn fanatiekelingen, maar ook gezellige mensen, die nauw met elkaar zijn verbonden.

Geschiedenis

De geschiedenis van het natuurgebied en de ronde van Java gaat ver terug. In de 19e eeuw werd het heidegebied de Snippert aangekocht door Albert Jan Blijdenstein, de Twentse textielfabrikant van destijds. Blijdenstein was een van de oprichters en voorzitter van de Heidemaatschappij. Hij liet het gebied ontginnen door deze maatschappij. Er ligt ook een landgoedboerderij, de Judithhoeve, die genoemd is naar een kleindochter van Blijdenstein. Het gebied wordt ontwaterd door de Bethlehemsebeek, de Snippert wordt thans beheerd door Natuurmonumenten. Er zijn prachtige wandel- en fietsroutes door het gebied en over de paden en wegen vond afgelopen zondag de strijd plaats.

Veel interesse

Er waren veel wandelaars en fietsers op het parcours en deze hebben mooi kunnen genieten van de aloude Nederlandse buitensport. Het bestuur van KV Java had weer een mooiparcours van 5 kilometer uitgezet, bestaand uit zowel verharde wegen als zandpaden. Dat maakt de ronde van Java bijzonder de prachtige combinatie voor het veld- en straat-schieten. Met trots kunnen het bestuur en de leden van KV Java terugzien op dit klootschietevenement.

Uitnodiging

Het was en is uitdagend en moedigt aan tot deelname. De Ronde van Java, een ode aan traditie, vriendschap en de kracht van een houten bal. En weet, het “Oalespel” wint steeds meer aan populariteit. De uitnodiging naar de nieuwe burgemeester van Losser, Jeroen Diepenmaat, is onderweg! Kom op een zondagmorgen even op de fiets naar de Snippertsweg voor een bezoek aan KV Java. Kijk voor meer informatie over deze vereniging ook op: www.kvjava.nl 

De kunst van de bocht afsnijden. (Tekst/foto: Martin Meijerink)
Pen
Dutch Tina Turner is een van de artiesten die komen optreden op de braderie.
Braderie met optredens en draaimolen 4 uur geleden
Afbeelding
De lintjesregen in Oldenzaal in beeld! 24 apr, 14:41
180 renners fietsen de Ronde van Overijssel op zaterdag 2 mei. (foto: Herbert Huizer)
‘Ronde van Overijssel is een mooi wielerspektakel’ 22 apr, 13:52
Afbeelding
Zestig jaar mobiliteit en ondernemerschap in Twente 22 apr, 13:43
Afbeelding
Groenmarkt op zaterdag 9 mei 22 apr, 13:41
Werken in de cleanroom. Tecnotion is op zoek naar monteurs en assemblagemedewerkers.
Bouw mee aan technologie van morgen bij Tecnotion 22 apr, 13:37
Afbeelding
Herdenking Jan J. Zorn op 4 mei 22 apr, 11:19
Afbeelding
Wensboom Oldenzaal vervult weer twee mooie wensen 22 apr, 10:40